Olejek konopny cieszy się bardzo dużym powodzeniem w medycynie naturalnej i alternatywnej, ponieważ posiada wiele właściwości leczniczych i pozytywnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Olej z konopi likwiduje objawy, leczy nawet te choroby, które medycyna konwencjonalna uważa za nieuleczalne. Obecnie często sięgają po niego osoby które kochają zdrowy tryb życia i pragną żyć w zgodzie z przyrodą.

Olej konopny z nasion

Z nasion konopi siewnych otrzymuje się olej, który posiada nieco ziemisty smak. Spożywać należy go w postaci surowej. Doskonale sprawdza się w dietetyce oraz przydatny jest w kosmetyce. Z jego pomocą możemy leczyć szereg różnorodnych schorzeń, a także pozytywnie wpływać na pracę całego organizmu i poprawiać swoje samopoczucie.

Olej i jego właściwości

Olejki konopne wykazują liczne właściwości zdrowotne, a przede wszystkim ważne są zawarte w nich wielonienasycone kwasy Omega, dzięki którym organizm prawidłowo funkcjonuje.

Kwasy odżywiają ludzki organizm i zapobiegają cukrzycy, miażdżycy oraz nadciśnieniu. Świetnie sprawdzają się jako środek do zewnętrznego stosowania na skórę. Łagodzą podrażnienia, a także pielęgnują włosy i paznokcie. W olejku znajduje się duża ilość witaminy K, która działa przeciwzapalnie.

Stosowanie w profilaktyce zdrowotnej i dietetyce

Olejek z konopi podnosi odporność całego organizmu a także sprawia, że procesy autoimmunologiczne przebiegają prawidłowo. Dodatkowo zmniejszają i regulują poziom cholesterolu a także utrzymują gospodarkę hormonalną na dobrym poziomie.

W kosmetyce olejek ułatwia krzepnięcie krwi i zmniejsza blizny. Warto wspomnieć, że działa również przeciw łuszczycy oraz chroni skórę przed chorobami.